Reference

Kamila

podnikatelka v oblasti masáží, fyzioterapie a úklidu

Koučink pod vedením Petra Nedvěda mi pomohl si uvědomit, čeho chci dosáhnout, a promyslet si, jak se tam dostanu. Pracovali jsme na dvou projektech, jednom pracovním a jednom rodinném. V pracovním jsem se velmi posunula a do konce roku se mi podařilo splnit předsevzaté cíle. U rodinného, méně specifického problému, pro mě bylo důležité problém diskutovat s nezávislou osobou.

14.4.2016


Milena

sociální pedagog

V mém podnikání se díky koučování změnila jedna zásadní věc. Dovoluji si více riskovat a nečekat na dokonalost sebe nebo produktu, ale s větší odvahou a jistotou být vidět navzdory nedokonalosti (mnohdy viděné jen mnou).

4.1.2016


Míša

drobná podnikatelka při zaměstnání

Nejen ve velké firmě, ale i v případě individuálního podnikání je důležité uvažovat o některých věcech podobně.
Já jsem si např. vyjasnila profil mých potenciálních zákazníků, o kterých jsem dřív uvažovala tak, že jsou to „prostě lektoři“, během koučování dostali jasné obrysy (jaké mají potřeby, co hledají, …). Jestli jsem něco měla předtím jasné, tak to byly snad jen způsoby, jakými bych chtěla propagovat učebnu, ale vlastně jsem moc neuvažovala o tom, co vlastně chci propagovat, jaká je učebna z pohledu potenciálních klientů, co by je právě na mé učebně mohlo zaujmout.
Nová byla pro mne i myšlenka péče o existující klienty, což je pro mne i přínosné v práci (péče o uchazeče, kteří si podají přihlášku, a je potřeba si je udržet, aby k nám odevzdali i zápisové lístky).

24.11.2015


Igor

podnikatel v oblasti IT

Podnikatelské koučování mi pomohlo ujasnit si, jak využívat svůj čas, „pracovat abych žil“, rozdělení svých životních priorit práce, rodina a děti. Naučil jsem se, že je důležité věci dokončovat a plnit úkoly. Významně jsem se posunul v efektivitě svých činností, což mi pomohlo najít si novou práci, kde mohu uplatnit všechny své dovednosti, které jsem během koučování zlepšil, mezi něž patří lídrovské, obchodní a manažerské dovednosti.

Děkuji za možnost růst a zlepšovat se.

20.10.2015


Irena

zkušená podnikatelka ve financích

Díky podnikatelskému koučování jsem si zodpověděla spousty vnitřně nevyjasněných domněnek. Celkově jsem získala mnohem větší pocit klidu a jistoty.
Velmi důležité je však s dosaženým poznáním dále pracovat a používat ho v praxi.

15.10.2015


Jasněna

zkušená podnikatelka

V první řadě mě nadchla myšlenka, že koučováním lze věci změnit. Příjemným překvapením bylo také znovuobjevení mých silných stránek pro podnikání. Po delší době  (podnikám ve stejném oboru již 25 let) jsem si uvědomila opět své výrazné konkurenční výhody. Tím jsem automaticky vnitřně posílila jistotu ve své podnikání. Hlavním praktickým posunem byl nápad, jakým způsobem mohu motivovat i nadále své kolegyně, neboť výsledky jejich  práce jsou pro mé  podnikání zcela zásadní a jak s nimi nadále i po 25 letech společného podnikání dosahovat dalších, byť i dílčích úspěchů. Dopadem koučování na mě bylo též ukotvení a nasměrování drobných myšlenek k jejich realizaci. Přineslo mi i nový přístup k využití mého volného času a od té doby mám také větší sílu říkat NE a dokáži delegovat úkoly, což mi před tím dělalo značné potíže. Děkuji oběma koučům Petrovi i Jindřichovi za velmi podnětné myšlenky.

18.7.2015


Martin

začínající podnikatel

Načasování, ve kterém jsem se poprvé dozvěděl o koučování, nemohlo být v danou chvíli vhodnější. V tu dobu jsem byl v situaci, kdy jsem hledal cestu, jak uchopit všechny své nápady a myšlenky a proměnit je ve skutečnost. Bylo to už pár měsíců, co jsem se vrátil z ciziny a prošel pár pokusy vytvořit své vlastní podnikání. Následovalo setkání s Petrem, který mi vysvětlil, v čem je kouzlo koučování a já se té myšlenky ujal a viděl v ní příležitost, jak se o sobě dozvědět více a přitom dosáhnout toho, po čem jsem toužil. Již po pár hodinách se začínaly objevovat skryté a hluboko uložené myšlenky, názory a přesvědčení, které obstojně bránily tomu, za čím jdu. A to na úkor toho, že jsme se odklonili od záměru jak přivést svojí podnikatelskou myšlenku do reality. Nicméně tento postup se po dalších několika sezeních zdál jako velmi účinný a začal jsem se dostávat hlouběji a přitom posouvat dále. Nemohou vyjmenovat kolik „aha“ momentů za všechna sezení bylo, ale všechna byla důležitá a jako milníky znázorňovali pokrok v odvedené práci. Po nějaké době a pár týdnech se začala práce na sobě projevovat do mého okolí. A přicházely pozitivní změny. Upřímně. Dnes jdu tam, kam jsem si skrze koučování uvědomil, že chci jít.

31.5.2015


Markéta

částečná podnikatelka

Všech 12 koučovacích sezení bylo pro mne velmi přínosné v tom smyslu, že jsem si utřídila a uvědomila, co bych musela změnit a s čím bych měla začít, aby se mi podařilo lépe prodávat mé výrobky. Jednoznačně pro mě byla velmi důležitá osoba lektora – kouče, se kterým jsem v projednávaných věcech „na stejné vlně“. Oblast osobního rozvoje byla pro mě hodně zajímavá a přínosná, protože práce na sobě mi není cizí. Metodikou podnikání jsem se musela trochu prokousávat, ale bylo mi a je jasné, že bez toho to nejde. Svému lektorovi-kouči děkuji za citlivé a trpělivé vedení.

28.5.2015


František

zaměstnanec a podnikatel

Jindrich Dohnal jako kouc u mna ponechal vela zasadnich zmien. Najhlavnejsa zmena bola ze ma naucil vystupit z davu, vystupit s komfortnej zony a ist si za svojim cielom. Naucil ma ze je mozne robit to co clovek naozaj chce, ukazal mi verit v sam sebe. Jeho komunikacne znalosti su vyborne, vzdy vedel co mi povedat, vypocut ma a spravne nasmerovat. Ukazal mi jako pristupovat k veciam, ukolom jako sam sebe nasluchat. Vysledok pocitujem denno denne a to v pocite radosti zo zivota s dosiahnutych vytycenich cielov a ze postupujem presne jako chcem.

25.5.2015


Pavlína

studentka uvažující o podnikání

Změny, které pozoruji ve svém životě po měsíci, kdy skončilo naše koučování: pro mě bylo velmi významné to, že jsem se přestěhovala v rámci mého rodného města a v Praze na samostatný studentský pokoj. Přemýšlela jsem nedávno nad tím, že cíle spojené s bydlením se mi vlastně splnily na 120 %, těch dvacet je nadstavba, protože přemýšlím nad koupí bytu v Praze a následného pronájmu (taky trochu podnikatelský plán).

Druhý cíl byl ten, abych měla plán a motivaci podnikat/pracovat. Tento cíl je stále svým způsobem otevřený a jasný cíl svého podnikání stále nemám. Ale jsem v procesu učení se. Během koučovacích sezení jsem začala doučovat angličtinu a zlepšila se ve psaní, které mě velmi baví a naplňuje. Také nyní dokončuji VŠ, takže doufám, že do té doby než ji dokončím, se mi ujasní vize mého podnikání. Posílilo se mi také vědomí sebe (sebe – vědomí), to cítím celkem výrazně.

25.5.2015


Spojte se s námi

RNDr. Petr Nedvěd

  • Adresa: Oldřichova 595/35, 128 00 Praha 2
  • E-mail: petr.nedved@visiongo.cz, petr@visiongo.cz
  • Telefon: +420 724 038 468

Mgr. Jindřich Dohnal

  • Adresa: K Náměstí 808/9, 182 00 Praha 8
  • E-mail: jindrich.dohnal@visiongo.cz, jindrich@visiongo.cz
  • Telefon: +420 724 308 103

Důležité odkazy

Vigo